Specjaliści Medbest Care

Lekarz

lek. med. Jolanta Czarkwiani

lek. med. Jolanta Czarkwiani

Od prawie trzydziestu lat, odkąd ukończyłam II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), dbam o zdrowie moich bliskich i pacjentów. W swojej karierze zajmowałam się zarówno medycyną teoretyczną (Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN) jak i ogólną praktyką lekarską (Instytut Onkologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Szpital NHS w Ascott w Wielkiej Brytanii ). Od dziesięciu lat prowadzę Gabinet Prywatnej Praktyki Lekarskiej w Warszawie. Szczególnie bliskie są mi problemy zdrowotne starszego pokolenia (cywilizacyjne choroby przewlekłe, stany poudarowe i otępienne). Od siedmiu lat zajmuję się także medycyną estetyczną pomagając przywrócić dobry wygląd i samopoczucie moich pacjentów. 
W mojej pracy  najważniejszy dla mnie jest wzajemny kontakt, zrozumienie i szacunek oraz tzw. całościowe podejście do problemów z jakimi zwracają się do mnie pacjenci. 
Poza pracą jestem szczęśliwą mamą dwóch dorosłych córek, z których jedna kończy doktorat z genetyki w Londynie, a druga studiuje reżyserię w Warszawie. 
Vitalii IVASENKO

Vitalii IVASENKO

Studia lekarskie skończyłem w 2010 roku w Kijowie (Narodowy Uniwersytet Medyczny). Od tego czasu pracowałem głównie w szpitalnictwie, jako internista, w prywatnych i państwowych placówkach Kijowa i okolic a od 2 lat w Warszawie (Szpital Praski). Przyjmuję obecnie też prywatnie jako lekarz pierwszego kontaktu. Moi pacjenci to głównie osoby starsze, z wieloma obciążeniami, wymagające całościowego podejścia.
Zostałem nagrodzony Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy Rady m.st. Warszawy za wkład w pracę Oddziału Covidowego w moim Szpitalu, gdzie prowadziłem najcięższych pacjentów.
Pomimo pracy lekarskiej mam za sobą także doświadczenie pielęgniarskie i opiekuńcze, z którego jestem dumny i bardzo je sobie cenię. Pomaga to uwzględnić (oprócz leczenia) inne potrzeby pacjenta, kontrolować jakość opieki, wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych.
Poza zajęciem podstawowym jako specjalista prowadzę również wykłady dla lekarzy w zakresie chorób wewnętrznych. Wychowuję dzieci.

Położne

Agnieszka Walczak

Agnieszka Walczak

Położna od 2017 roku, Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna
Pasjonatka procesu laktacji, kobiecej natury i różnorodności emocji. Nie z wykształcenia skrzypaczka, koneserka alternatywnie parzonej kawy, spełniona matka królika Bułki.

dr n. o zdr. Mariola Błachnio

dr n. o zdr. Mariola Błachnio

Dyplom Położnej uzyskałam w 2003 roku, jestem także absolwentką studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie Dydaktyki Ratownictwa Przedmedycznego. Pracuję jako wykładowca akademicki WUM. Od lat uczestniczę w edukacji przedporodowej kobiet i ich rodzin. Obserwuję jak ewoluują ich potrzeby  i nieustannie poszerzam zakres tematyczny prowadzonych dla nich zajęć. Wierzę, że kluczem do sukcesu w mojej pracy jest pomoc kobiecie w odnalezieniu wewnętrznej siły i potęgowanie jej wiary we własne możliwości.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą bliźniąt. 
Sylwia Bowsza

Sylwia Bowsza

Mój zawód to moje życie. Położną jestem od 2008 roku. Początkowo związana byłam z przychodnią, gdzie zajmowałam się opieką nad kobietami w ciąży, ale też w połogu. Odwiedzałam je w domu, krótko po porodzie, gdzie pomagałam w zorganizowaniu wspólnego, nowego życia z noworodkiem. Ponieważ laktacja zawsze była moją ogromną pasją, w 2017 roku zdecydowałam się pogłębić swoją wiedzę i zostałam Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Od tego czasu nieustannie szukam nowych wyzwań, miejsc, gdzie mogę poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.
W 2018 roku poczułam, że brakuje mi pracy w szpitalu, tej adrenaliny, która towarzyszy codziennej pracy na położnictwie. Okazało się, że zmiana pracy była strzałem w dziesiątkę! Poczułam, że robię to co kocham! Uwielbiam wspierać kobiety w pierwszym czasie po porodzie, pomagać im w trudnościach laktacyjnych, towarzyszyć przy pierwszej kąpieli noworodka, przewijaniu pieluszki, patrzeć, jak nawiązuje się między nimi więź. Dzięki temu pracując, nie czuję się, jakbym była w pracy.
Prywatnie jestem szczęśliwą i bardzo dumną mamą dwójki cudownych dzieci – Oliwki i Filipka. Każdą wolną chwilę poświęcam na kreatywne spędzenie z nimi czasu, co daje mi napęd do życia 🙂
dr n. o zdr. Monika Jodłowska

dr n. o zdr. Monika Jodłowska

Jestem położną i kocham być położną. Zawód jest moją pasją, moją codziennością. Pracuję na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jako wykładowca. Młodym adeptkom sztuki położniczej przekazuję wiedzę, doświadczenie ale przede wszystkim zawracam uwagę na empatię wobec kobiety ciężarnej, rodzącej czy też w połogu. Położnictwo jest działem medycyny bardzo wymagającym, łączy w sobie wiedzę z  zakresu ginekologii, psychologii, dietetyki i socjologii. Szczególną troską otaczam kobiety w okresie karmienia piersią. Wspierając matki karmiące, troszczę się o ich dobre samopoczucie, pomagam zbudować obraz kompetentnej kobiety,  a w efekcie zaspokoić potrzeby Maleństwa. Sztuką udzielania porady kobiecie po porodzie jest ugruntowanie jej kobiecości, a w dalszej kolejności  odkrywanie z nią uroków macierzyństwa. Moja energia życiowa napędza mnie do działania i dzielę się z nią z młodymi mamami. Bycie kobietą szczęśliwą i zrealizowaną matką jest trudne ale na własnym przykładzie wiem, że można osiągnąć sukces.
Kamila Sikora

Kamila Sikora

Magister położnictwa, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. W zawodzie pracuje od 2018 roku. Swoje doświadczenie zdobywała w Szpitalu Solec, głównie na oddziale położniczym, sali pooperacyjnej oraz na sali porodowej. Prowadziła zajęcia w kilku warszawskich szkołach rodzenia. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne dla położnych, uczestniczka licznych konferencji branżowych, członkini Komisji ds. Położnych Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Największą przyjemność sprawia jej wspieranie kobiet w początkach ich macierzyństwa. Towarzyszenie mamom i zgłębianie z nimi tajemnic karmienia piersią stało się jej pasją. Aby zawsze móc poświęcić odpowiednią ilość uwagi swoim pacjentkom, porzuciła pracę w szpitalu na rzecz świadczenia wyłącznie wizyt domowych, gdzie nie musi się spieszyć – liczy się dla niej jakość porady i przywrócenie mamie wiary w swoją sprawczość. Ceni sobie długotrwały kontakt z pacjentką, prowadzi przez trudności i radości „od początku do końca”. Prywatnie szczęśliwa żona i zabiegana mama trójki pociech.

Monika Kiędzińska

Monika Kiędzińska

Magister położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny.

Pracuje w Centrum Medycznym Żelazna, gdzie w oddziałach szpitala opiekuję się kobietami w ciąży i po porodzie, a także ich maluszkami w pierwszych dniach życia.

W 2016 roku uzyskałam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego i rozpoczęłam wsparcie mam poza murami szpitala.

Prowadzę także zajęcia w szkole rodzenia. Wierzę, że rzetelna wiedza i dobre przygotowanie obniża stres przed porodem i pomaga w początkach macierzyństwa.

Praca jest moją pasją, która uzależnia, bo sprawia przyjemność. Uważam, że mój zawód jest piękny, ale zarazem bardzo wymagający, dlatego staram się dokształcać i uaktualniać swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach.

 Prywatnie jestem żoną i mamą Adelki i Aleksandra. Lubię aktywnie spędzać czas na spacerach i rowerze, ale także przeczytać dobrą książkę 🙂

mgr Helena Wiatr

mgr Helena Wiatr

Położna, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy na Oddziałach Ginekologiczno-Położniczych, głównie na Bloku Porodowym oraz na misji w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Oprócz tego zajmuję się kobietami i ich dziećmi w pracy środowiskowej oraz udzielam konsultacji z chustonoszenia jako Certyfikowana Doradczyni Noszenia Dzieci. Uzyskałam także tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego i wspieram mamy oraz ich maluszki w procesie laktacji. Praca z kobietami daje mi spełnienie i motywację do ciągłego rozwoju.
Prywatnie jestem wiolonczelistką i miłośniczką dobrej muzyki.

Fizjoterapeuci

Martyna Wojtan

Martyna Wojtan

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, na kierunku fizjoterapia. W swojej pracy zajmuję się terapią osób dorosłych, szczególną satysfakcję przynosi mi praca z pacjentami neurologicznymi. Podczas terapii kieruję się głównie empatią, jednak nie zapominam o konieczności ciągłego powiększania warsztatu technik terapeutycznych oraz poszerzania wiedzy, dzięki czemu mogę coraz lepiej wykonywać swoją pracę.
W wolnych chwilach chętnie zakładam buty trekkingowe i ruszam na szlaki górskie.
Jagoda Zienkiewicz

Jagoda Zienkiewicz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w poznańskich szpitalach na oddziałach neurologicznych, w Rehabilitacyjno- Ortopedycznym Szpitalu im. W. Degi oraz w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Aktualne zajmuję się głównie rehabilitacją neurologiczną dzieci i dorosłych, włączając w to osoby w śpiączce i w stanie minimalnej świadomości. W swojej pracy wykorzystuję metodę PNF, której jestem Dyplomowanym Terapeutą oraz techniki terapii manualnej i kinesiotaping.
Prywatnie jestem miłośniczką wszelkich sportów, eksperymentów kulinarnych orz literatury kryminalnej.
Barbara Ziombska

Barbara Ziombska

Ukończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracowałam z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi, jednak moją pasją okazała się uroginekologią. Już w trakcie studiów rozpoczęłam kurs „Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej” z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uro-Ginekologcznego. Szkoliłam się także w zakresie: terapii blizny, wykorzystaniu technik osteopatycznych w ginekologii i położnictwie oraz masażu tkanek głębokich. Obecnie pracuję głównie z młodymi mamami ucząc je ćwiczeń wspomagających regenerację organizmu po porodzie oraz pokazując sposoby odpowiedniej pracy ze swoim ciałem w codziennym życiu. Prywatnie interesuję się psychologią, a zwłaszcza nurtem poznawczo – behawioralnym oraz jestem wielbicielką alpak. Niedawno zostałam też ciocią ślicznego bobaska.

Dietetyk kliniczny

mgr Dorota Świątkowska

mgr Dorota Świątkowska

dietetyk kliniczny, psychodietetyk
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia na kierunku „Poradnictwo Dietetyczne” oraz studiów podyplomowych z psychodietetyki.
Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy z pacjentami w szpitalu klinicznym oraz poradniach lekarskich i dietetycznych. Prowadzi wykłady o tematyce żywieniowej.
Autorka wielu poradników i artykułów dotyczących zdrowego żywienia, między innymi: „Poradnika żywienia kobiet w ciąży”, powstałego w Instytucie Matki i Dziecka we współpracy z Fundacją Nutricia oraz „Poradnika dla rodziców dziecka otyłego” powstałego dzięki Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. 
Wielokrotnie uczestniczyła w programie „Pytanie na śniadanie”  TVP 2. 
Udziela porad żywieniowych, przygotowuje indywidualne jadłospisy dostosowane do danej jednostki chorobowej i preferencji żywieniowych pacjenta, zgodne z trybem życia, pracy i wykonywanej aktywności fizycznej.
Życzliwa dla ludzi, chętna do niesienia im pomocy. Jest osobą pogodną, optymistycznie nastawioną do życia. Pracuje z pacjentami, umacniając ich w osiągnięciu swojego celu żywieniowego.
Mama trójki wspaniałych dzieci, prowadząca zdrową kuchnię, zgodną z porami roku, promująca aktywność fizyczną jako formę redukcji stresu.